niewidzialni 1Gminny Klub Sportowy „Łokietek”, we współpracy z brzeskimi szkołami i instytucjami, w dniu 16 września br. na Stadionie Miejskim im. Czesława Wasielewskiego w Brześciu Kujawskim po raz kolejny zorganizował dużą akcję charytatywną dla potrzebujących z terenu naszej gminy. W tym roku organizatorzy postanowili kontynuować zapoczątkowaną przez mieszkańca Brześcia Kujawskiego – Kamila Czarneckiego, zbiórkę środków finansowych na turnus rehabilitacyjny dla podopiecznych brzeskiego Koła Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Wydarzeniu towarzyszyła również akcja poboru krwi.„Niech stanie się tradycją, byśmy raz w roku wspólnymi siłami zrobili coś naprawdę dobrego.” – tak brzeski klub sportowy zachęcał do wzięcia udziału w Wielkiej Akcji Charytatywnej „NIEWIDZIALNI”. Tradycyjnie zaprosił do współpracy Urząd Miejski, brzeskie szkoły i instytucje. Wspaniała inicjatywa przerodziła się w radosne, wspólne pomaganie potrzebującym.

Wydarzenie rozpoczął Turniej im. Wojaka i Kowala, upamiętniający dwóch zmarłych w tym roku zawodników brzeskiego klubu. W turnieju wzięło udział 5 drużyn, w którym tego dnia żadna nie była przegraną. W międzyczasie uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkół przygotowali stoiska bogate w ciasta i loterie – wszystko za symboliczną „złotówkę” zostało przekazane na konto akcji.
Imprezie towarzyszyły również gry, zabawy, trampoliny i dmuchane zjeżdżalnie, przygotowane przez Brzeskie Centrum Kultury w ramach Finału Objazdowego Domu Kultury. Ponadto konkursy dla dzieci, pełne atrakcyjnych nagród, przygotowały panie z Biblioteki Publicznej.
Tego dnia nie zabrakło także atrakcji dla kobiet. W ramach „Godziny dla Kobiet” po raz drugi zorganizowane zostały Mistrzostwa Nordic Walking o Puchar Burmistrza Brześcia Kujawskiego, a także plenerowe zajęcia fitness i zumby.
Akcję charytatywną wsparli również motocykliści z regionu, którzy pojawili się na brzeskim stadionie tuż przed godz. 13.00, by kilka chwil później wziąć udział w paradzie motocyklowej ulicami Brześcia Kujawskiego. Sportowym zwieńczeniem wydarzenia był mecz ligi okręgowej pomiędzy zaprzyjaźnionymi ze sobą klubami GKS Łokietek i GKS Ziemowit Osięciny, który zakończył się wynikiem 6:2 dla niepokonanej dotychczas drużyny gospodarzy. W trakcie trwania meczu odbyła się aukcja charytatywna, z której dochód został przekazany na konto prowadzonej tego dnia zbiórki.
Podczas trwania akcji udało się zebrać łącznie 8 732,32 zł. Ponadto tego dnia krew oddały 33 osoby na 44 chętnych, co wzbogaciło magazyny o ok. 15 litrów krwi.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli akcję:
- Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim
- Zespołowi Szkół nr 2 w Brześciu Kujawskim
- Szkole Podstawowej w Wieńcu
- Szkole Podstawowej w Brzeziu
- Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu
- Brzeskiemu Centrum Kultury
- Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim
- Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brześciu Kujawskim
- Komisariatowi Policji w Brześciu Kujawskim i Wydziałowi Ruchu Drogowego KMP we Włocławku
- Zakładowi Usług Komunalnych w Brześciu Kujawskim
- firmie „Autochymek” z Brześcia Kujawskiego
- studio „Trener Personalny Trener Przygotowania Motorycznego Bartosz Gralewski” z Brześcia Kujawskiego
- Panu Maciejowi Dąbrowskiemu
- Firmie „Catering Krokodyl” z Włocławka
- Kwiaciarni „Azalia” w Brześciu Kujawskim
- firmie „Grupa Petrokan”
- Panu Markowi Pietrzakowi
- Pani Natalii Pakulskiej
- Agencji Reklamowej „Kameleon” z Włocławka
- firmie „ANIA” z Włocławka
- CWZS Zawiszy Bydgoszcz – sekcji podnoszenia ciężarów
- firmie „RHINOS” z Bydgoszczy
- motocyklistom
- kibicom GKS Łokietek i GKS Ziemowit Osięciny

niewidzialni 2niewidzialni 3