urodzinyPani Józefa Trawińska, mieszkanka Wolicy urodziła się 18 marca 1920 roku, a więc dokładnie 100 lat temu! W dniu urodzin Dostojna Jubilatka ten wspaniały jubileusz przeżywa w gronie najbliższych.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce – mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo, wizytę burmistrza oraz zaproszonych gości, w tym przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, a także wspólne świętowanie jakże wyjątkowego wydarzenia trzeba było odłożyć na najbliższy możliwy termin. Jednakże nie zapominamy o złożeniu najserdeczniejszych życzeń Jubilatce!

Tylko nieliczni otrzymują od losu tak wspaniały dar długiego życia. Nasz znamienity rodak Jan Paweł II o ludziach starszych mówił, że „są strażnikami pamięci zbiorowej i wyrazicielami wspólnych wartości, które stanowią podstawę i regułę życia społecznego”. Dedykując Pani tę myśl mam zaszczyt złożyć Pani najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Życzę, aby kolejne lata mijały Pani wśród najbliższych, w atmosferze miłości i wsparcia. Na każdą porę – nieustającej pogody ducha. Niech każdy dzień napawa Panią radością i poczuciem dumy z życiowych doświadczeń.” - powiedział burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski.

Pani Józefa Trawińska urodziła pięcioro dzieci. Doczekała się 10 wnuków, 17 prawnuków, a także 1 praprawnuczka. Całe swoje życie przepracowała w gospodarstwie rolnym.

Serdecznie gratulujemy wyjątkowego jubileuszu i życzymy na kolejne lata dużo zdrowia, nieustającej pogody ducha, a także samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych. 200 lat!