50latJak co roku, tak również i w tym Burmistrz Brześcia Kujawskiego podjął inicjatywę organizacji "Złotych godów" dla par, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat,  a nawet więcej. 17 czerwca br o godz.16.30 przy dźwiękach weselnego marsza Mendelssohna dwadzieścia par z terenu naszej gminy rozpoczęło świętowanie swojego jubileuszu. Zgodość pożycia małżeńskiego, trud pracy i wrzeczeń doceniony został przez władze państwowe. Dekoracji medalami w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy doknał Burmistrz Wojciech Zawidzki.

Te piątkowe popołudnie na pewno zapadnie na długo w pamięci Jubilatów. W towarzystwie licznie przybyłych gości, dzieci, wnuków i prawnuków "młode pary" miały okazję powtórzyć słowa przysięgi, choć w nieco odmiennym brzmieniu. W tym dniu dziękowali sobie wzajemnie za zgodne i szczęśliwe  wspólnie spędzone lata. Do życzeń i gratulacji przyłączyli się również Zastępca Burmistrza Paweł Małas, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Ochmański, Naczelnik Wydziau Spraw Obywatelskich i Promocji Tomasz Chymkowski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Kurant-Glonek.
Wszystkim Jubilatom jeszcze raz składamy najpiękniejsze życzenia dalszych wspólnych dni w zgodzie i miłości, aż do następnych rocznic.