IMG 20210219 12123512 lutego 101. urodziny świętowała Pani Bronisława Tomczak, która jest najstarszą mieszkanką gminy Brześć Kujawski. Dziś w imieniu Burmistrza Brześcia Kujawskiego, Wiceburmistrz Damian Chełminiak miał przyjemność złożyć dostojnej Jubilatce życzenia urodzinowe.

Otoczona serdeczną opieką najbliższej rodziny, cieszy się dobrym zdrowiem, a także może pochwalić się doskonałą pamięcią i bystrością umysłu. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń.

Bronisława Tomczak urodziła 20 lutego 1920 roku w Świerczynku. W rodzinnej wsi wychowywała się z dziesięciorgiem rodzeństwa, a jej rodzice zajmowali się rolnictwem. W czasie drugiej wojny światowej wywieziono ją na roboty przymusowe do Meklemburgii na terenie Niemiec. Po powrocie do kraju wyszła za mąż i zamieszkała w Falborku (powiat włocławski), gdzie wspólnie z mężem prowadziła gospodarstwo rolne należące do przebywającego za granicą szwagra. Po śmierci męża i jego brata ziemię przejęło państwo. Gospodarstwo z czasem udało się odzyskać córce panie Bronisławy, która zaopiekowała się matką. Seniorka zawsze lubiła opiekować się zwierzętami  i pracować w ogrodzie, zwłaszcza sadzić kwiaty. W wolnych chwilach ogląda w telewizji teleturnieje oraz czyta prasę. Najbardziej interesują ją lokalne wydarzenia, o których regularnie czyta w Gazecie Pomorskiej.

Jeszcze raz gratulujemy Pani Bronisławie oraz życzymy kolejnych lat w zdrowiu, nieustającej pogodzie ducha i poczuciem dumy z życiowych doświadczeń.

IMG 20210219 121015 IMG 20210219 121141