olimoiada16 czerwca br. Stadion Miejski w Brześciu Kujawskim zamienił się w starożytną Olimpię. Wszystko za sprawą I Międzyszkolnych Igrzysk Olimpijskich, podczas których uczniowie brzeskich szkół i przedszkoli stanęli do rywalizacji w olimpijskich dyscyplinach sportowych.

Starożytnymi olimpijczykami stali się uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Brześciu Kujawskim oraz Przedszkoli i Szkół Podstawowych z Wieńca i Brzezia.

Według tradycji, Igrzyska otworzyło uroczyste zapalenie olimpijskiego znicza. Słowa otwarcia wygłosił Burmistrz Brześcia Kujawskiego, Wojciech Zawidzki.

Przed rozpoczęciem rozgrywek, wszyscy zebrani na stadionie zatańczyli popularny grecki taniec – Grek Zorbę. Po nim swoje umiejętności taneczne zaprezentowała wielokrotna mistrzyni tańca, absolwentka Zespołu Szkół Nr 2 – Natalia Mrozińska.

Wśród dyscyplin sportowych, które zostały rozegrane na brzeskim stadionie, znalazły się te, które w starożytnej Grecji były najważniejsze – wyścig rydwanów, pięciobój lekkoatletyczny oraz biegi krótkodystansowe. W międzyczasie odbył się również trening bokserski z gościnnym udziałem zawodników z brzeskiej sekcji bokserskiej GKS „Łokietek” oraz WKB „Start” z Włocławka.

Impreza, której przyświecało hasło szlachetnego współzawodnictwa, zakończyła się uroczystym, wspólnym korowodem wszystkich szkół.