dla oliW minioną sobotę, 9 kwietnia na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim odbył się piłkarski turniej charytatywny. Klub sportowy GKS Łokietek we współpracy z firmą Petrokan Polska oraz Gaz-System zorganizowali to przedsięwzięcie dobroczynne by pomóc Oli Balcerzak - mieszkance Brześcia Kujawskiego chorej na nieoperacyjnego guza mózgu. Zebrano ponad 6 tysięcy złotych. Ola w roku 2014 roku dowiedziała się, że choruje na rzadkiego guza mózgu typu PNET. Nieoperacyjny nowotwór powoduje niedowład lewej części ciała,  walczy z rakiem przyjmując kolejne serie chemioterapii i naświetlania oraz wymaga długiej codziennej rehabilitacji.

Kwota zebrana podczas turnieju została przekazana na indywidualne konto Oli w fundacji Alivia z Warszawy. W charytatywnym turnieju udział wzięły i jednocześnie pomoc materialną zadeklarowały reprezentacje takich firm jak Gaz-System z Gdańska, Petrokan Polska, Unimet z Brześcia Kujawskiego, firmy LEXUS oraz ciężarowcy z klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz. W sportowe zmagania zaangażowali się również pracownicy firmy Gaz-System z terenu Gminy Brześć Kujawski. Rozgrywanym meczom towarzyszyła także zbiórka pieniędzy - mieszkańcy Brześcia stanęli na wysokości zadania - często gościli przy specjalnej puszcze. Wszyscy przybyli w sobotnie przedpołudnie na Stadion Miejski mogli skosztować prawdziwej grochówki wojskowej, zjeść pyszną kiełbaskę z grilla, a na deser spróbować wspaniałych domowych wypieków przygotowanych przez mieszkańców Brześcia i przyjaciół Oli.
Już po raz kolejny w akcje zaangażował się Zespół Szkół Nr 2, który i tym razem przekazał znaczną kwotę na leczenie Oli.
Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do osób, które zaangażowały się w przygotowanie turnieju – paniom, które przygotowały pyszne domowe wypieki oraz przez cały czas trwania imprezy dbały o to by jakość wydawanych dań gorących była na najwyższym poziomie, Zespołowi Szkół Nr 2, który już po raz kolejny zaangażował się w akcję charytatywną, a także firmie Petrokan za pomoc przy organizacji wydarzenia.