objazdowy dom 8W dniu 3 sierpnia 2018 zakończył się  projekt Objazdowy Dom Kultury. Na tegorocznej trasie znalazło się  6 miejsc, gdzie przeprowadzono trzygodzinny blok zabaw.  

Ponad to,  poza projektem,  animatorzy z BCK uczestniczyli ze swoim programem  w pikniku w Brzeziu, Guźlinie, a 9 sierpnia będą uczestniczyć w festynie w Słonem.

 

 Można więc stwierdzić, że oferty skorzystały dzieci  z 21 miejscowości. Wśród  propozycji przygotowanych przez Centrum Kultury znalazły się zabawy muzyczne, taneczne,  plastyczne, zabawy z kolorową chustą, bańki mydlane, konkursy sportowe, balonowe zwierzaki. Hitem okazały się balony wodne, które sprawdzały się zwłaszcza podczas upałów. Nowością był także kulkowy kojec, przygotowany z myślą o najmłodszych

  Sołtysi z funduszu sołeckiego zakupili słodycze, owoce, napoje. Animatorzy z BCK zapewnili niezbędne do zabawy akcesoria: balony, płyn do  baniek mydlanych, artykuły plastyczne, nagrody w konkursach, nagłośnienie i wspaniała muzykę.  Uśmiechnięte buzie uczestników zajęć, dają organizatorom  pewność, że pomysł Objazdowego Domu Kultury,  który zrodził się 4 lata temu,  był strzałem w dziesiątkę.

Wszędzie na animatorów czekały rzesze dzieci bardzo chętne do wspólnej zabawy.

Sponsorem tegorocznej edycji Objazdowego Domu Kultury był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ- SYSTEM SA.

Dziękujemy sołtysom, rodzicom oraz sponsorowi za pomoc w zrealizowaniu projektu i do zobaczenia za rok.